תחזוקת מזגנים

כל בניין בישראל זקוק למיזוג אוויר. אין לנו ברירה אלא להכניס מזגנים בכל חדר ולהשתמש בהם לאורך כל השנה, לפעמים אפילו ללא הפסקה, בשל הקיץ החם והקשה והחורפים הקרים והגשומים שלנו. כמעט בלתי אפשרי להישאר בבית בזמן החום ללא מיזוג אוויר. אבל זכור כי מערכת מיזוג אוויר כוללת ציוד חשמלי, ובדיוק כמו כל פריט חשמלי אחר, הוא עלול בסופו של דבר להתקלקל או להתבלות. ההסתמכות שלנו על מזגנים היא בסיסית, ולכן תחזוקת מזגנים מבטיחה לנו כי המערכת תעבוד ללא תקלות בזמן שאנחנו הכי צריכים אותה.  כדי לשמור על המערכת, המזגנים שלנו עדיין זקוקים לתחזוקה שוטפת, טיפולים מקצועיים מדי פעם ותשומת לב כדי למנוע תקלות.

תחזוקת מזגנים וניקוי פילטרים

אנחנו צריכים לא לשכוח לבצע תחזוקת מזגנים על בסיס קבוע. ניתן ורצוי לנקות את המזגן והפילטרים שלו על בסיס חודשי. צריך להסיר את המסננים, לשטוף אותם במים, להסיר כל אבק שהתמקם עליהם, לתת להם להתייבש לגמרי ואז להחזיר אותם למזגן. זה נכון בין אם המזגנים שלכם הם יחידת כוח סוס בכל חדר או יחידת מזגן מיני מרכזי. אבק מביא איתו סיכונים בריאותיים לכל בני הבית ויכול להחמיר אלרגיות ורגישויות, בנוסף להקשות על המזגן לבצע את עבודתו בסינון האוויר. לפיכך, השלב הראשון, הבסיסי והמכריע בשמירה על תקינות המזגן והארכת חייו הוא שטיפת המסננים.

תנו למזגן שלכם לנוח

לפעמים, גם בימי הקיץ הקשים ביותר, בדיוק כמו כל מכשיר חשמלי אחר, המזגן דורש הפסקה. מנגנון העבודה של המזגן מתבלה לאחר עבודה ללא הפסקה במשך ימים רבים. על מנת לשמור על פעולת המזגן בצורה חלקה ויעילה, מומלץ לכבות אותו מדי פעם. לכן, כבו את המזגן לפני שאתם יוצאים מהבית. אם הלילות נעימים, אפשר להכניס אוויר צח על ידי פתיחת החלונות וכיבוי המזגן. כשמזג האוויר משתנה ונסבל יותר, ניתן לכבות את המזגן ולאפשר לו לנוח.

אל תוותרו על בדיקת מומחים

יש לבצע בדיקה מקצועית של מזגנים לפחות פעם בשנה, ורצוי פעמיים בעונות המתחלפות, לבדיקת ביצועים ויעילות מיטביים. לא משנה כמה טוב המזגן שלכם מתפקד, טכנאי מקצועי עדיין יוכל לאתר את האזורים הספציפיים שדורשים תשומת לב על מנת להבטיח שהמזגן שלכם לא יתקלקל. להזמנת מומחה לצורך תחזוקת מזגנים חייגו עכשיו לענק המיזוג.

תחזוקת מזגנים
לייעוץ ללא עלות
השאירו את הפרטים:

לייעוץ ללא עלות

השאירו את הפרטים